Рекомендації батькам щодо спілкування з агресивними дітьми

 

 Рекомендації батькам щодо спілкування  з агресивними дітьми

• Пам’ятайте, що заборона й підвищення голосу — найнеефективніші способи подолання агресивності, лише зрозумівши причини агресивної поведінки і знявши їх, ви можете сподіватися, що агресивність дитини буде знижена.
• Дайте дитині можливість вихлюпнути свою агресію, спрямувати її на інші об’єкти. Дозвольте їй побити подушку або розірвати «портрет» її ворога і ви побачите, що в реальному житті агресивність у даний момент знизилася.
• Показуйте дитині особистий приклад ефективної поведінки. Не допускайте при ній вибухів гніву або лихослів’я про своїх друзів або колег.
• Важливо, щоб дитина повсякчас почувала, що ви любите, цінуєте і приймаєте її. Не соромтеся зайвий раз її приголубити або пожаліти. Нехай вона бачить, що потрібна і важлива для вас.

 Рекомендації батькам щодо стримування агресивної поведінки підлітків
• Виявляти до підлітка більше уваги, любові та ласки.
• Батьки повинні стежити за своєю поведінкою в сім’ї. Кращий спосіб виховання дітей — єдність їхніх дій.
• Не застосовувати фізичні покарання.
• Допомагати підлітку знаходити друзів. Заохочувати розвиток позитивних аспектів агресивності, а саме завзятості, активності, ініціативності, перешкоджати її негативним рисам, зокрема ворожості, скутості.
• Пояснювати підлітку наслідки агресивної поведінки.
• Враховувати у вихованні та навчанні особистісні властивості підлітка.
• Надавати підлітку можливість задовольнити потреби в самовираженні й самоствердженні.
• Обмежувати перегляд відеофільмів та комп’ютерних ігор зі сценами насильства.
• Спрямовувати енергію підлітка у правильне русло, наприклад, заняття у спортивних секціях; заохочувати його до участі в культурних заходах.

Рекомендації батькам по профілактиці агресивної поведінки
 1. Прийняття малюка і безумовна любов до дитини. Це перший і найважливіший пункт усього списку! Свою любов обов'язково потрібно промовляти і виявляти, дитина повинна щодня відчувати, що вона подобається батькам такою, якою є. 
 2. Необхідно розмовляти з дитиною! Не забувайте пояснювати причини своїх заборон, розповідайте про мотиви власної поведінки. Це зробить те, що відбувається, набагато зрозумілішим для малюка, заспокоїть його. Якщо відчуваєте, що у вас зіпсувався настрій, поділіться цим з дитиною, скажіть, як ви втомилися на роботі. 
 3. Система покарань має бути максимально стабільною і не залежати від ваших перепадів настрою. Неправильно, коли один і той же вчинок вчора не викликав жодних емоцій з боку батьків, а сьогодні раптом спричинив за собою суворе покарання! 
 4. Хваліть свою дитину! Завжди, кожен день можна знайти привід для щирої похвали. Батьки дуже часто забувають про позитивнi підкріпленні правильної поведінки. 
 5. Заборони, в свою чергу, повинні бути обгрунтованими. Забудьте про класичне батьківське «не можна, тому що я так сказав/ла», це не викличе нічого, крім злості і роздратування! Наприклад, у черзі в поліклініку здоровому карапузові просто неможливо спокійно висидіти, як би він не старався, і безглуздо кричати на нього.
 6. У дитини повинна бути можливість випустити пару. Особливо це відноситься до запальних і просто енергійних дітей. Вiдведіть у спортивну секцію. 
 7. Контролюйте себе і власний гнів, подавайте дитині правильний приклад. У дітей дуже розвинений наслідувальний механізм, і саме вас вони будуть копіювати в складній ситуації.
 8. Якщо ви відчуваєте, що проблема з агресивною поведінкою дитини виходить з-під контролю, не бійтеся звертатися до фахівця. 
 Негативні почуття - це нормальна і необхідна частина емоційного діапазону людини. Психічно здорова дитина обов'язково буде відчувати гнів, злість або образу, реагуючи на певні подразники. Не можна заборонити дитині відчувати негативні емоції, але можна навчити знімати напругу соціально допустимими способами, не руйнуючи все навколо і не травмуючи оточуючих.

Немає коментарів:

Дописати коментар